اخبار ورزشیورزش های رزمی

چهار بانوی تکواندوکار از دور مسابقات حذف شدند


روزنخست از دومین مرحله از رقابت‌های تکواندو انتخابی گرنداسلم با حذف چهار بانوی تکواندوکار ایرانی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین مرحله از رقابت‌های تکواندو انتخابی گرنداسلم صبح امروز با حضور ۳۰۳ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی چین در شهر «ووشی» آغاز شد. تکواندو ایران در مسابقات روز نخست چهار نماینده در وزن ۵۷- کیلوگرم داشت که هر چهار نفر از دور مسابقات حذف شدند. 

مهلا مومن زاده  نایب قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان که یک وزن بالاتر آمده بود ابتدا ۲ بر صفر « اومایما البوتچی» از مراکش را شکست داد و در ادامه برابر «ماریجا استتیک» از کرواسی با همین نتیجه باخت و از دور مسابقات حذف شد. 

کوثر اساسه نیز بعد از برتری ۲ بر صفر برابر «شوتینگ هان» و «ژیائوجینگ وی» هر دو از چین، در مبارزه سوم برابر «چاروس کایوموا» از  ازبکستان در راند سوم به دلیل ضربه خطای حریف آسیب دید و با وجود برتری در این مبارزه از ادامه مسابقات بازماند. 

تینا مدانلو دیگر تکواندوکار ایرانی حاضر در این مسابقات ۲ بر صفر به «یو جین کیم» از  کره جنوبی باخت و بیتا صنعتی هم با همین نتیجه برابر « ژیاکی ژانگ» از چینشکست خورد و از دور رقابتها کنار رفتند. 

نکته جالب اینکه روابط عمومی فدراسیون فقط مبارزات مومن زاده و اساسه را که در قالب تیم ملی به این مسابقات اعزام شده اند را پوشش داد و از انتشار خبر نتایح مدانلو و صنعتی که با هزینه شخصی راهی چین شده بودند خودداری کرد. 

در ادامه این مسابقات فردا شنبه  ۱۱ آبان ماه و در روز دوم، پیکارهای اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۵۸- و ۶۸- کیلوگرم انجام خواهد شد و کیمیا همتی، یلدا ولی نژاد و محمد کاظمی به عنوان تکواندوکاران کشورمان به مصاف رقبایشان می روند.

منبع خبر: سایت خبرگذاری مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن