اخبار ورزشیسایر رشته های ورزشی

انتقاد معاون وزارت ورزش از ضعف شاکله اداری و مالی این وزارتخانه


معاون منابع و پشتیبانی وزارت ورزش معتقد است که نظام بودجه‌ای متفاوت این وزارتخانه با دیگر دستگاه‌ها باعث وضعیت نامناسب حقوقی در آن شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژاله فرامرزیان که به منظور افتتاح چند پروژه ورزشی به استان کرمان سفر کرده است در نشستی با کارکنان اداره کل ورزش و جوانان این استان گفت: در سنوات گذشته خیلی قوانین و رعایت اصول با سختی امروز نبوده و وزات ورزش و جوانان و سازمان تربیت بدنی سابق مجموعه منابعش منابع فصل پنجی بوده است. امروز به دلیل اینکه نظام بودجه ایش متفاوت با دستگاه های دیگرست، لذا وضعیت حقوق کارکنانش خوب نبوده و نیست.

وی با اعلام اینکه بعد از قانون خدمات کشوری این افزایش باید طی دو مرحله صورت می گرفته، افزود: این افزایش حقوق در سال های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ در اکثر دستگاه ها اتفاق افتاده و بعد هم افزایش های ۱۰ و ۱۵ درصدی سالانه روی آن نشسته و میزان حقوق را در یک نقطه ای به صورتی قابل توجه بالا برده است، این درحالی است که در وزرات ورزش و جوانان این اتفاق نیفتاده است.

فرامرزیان با تأکید بر اینکه از روزی که آمده ایم خیلی پیگیری و مکاتبه کرده ایم، تصریح کرد: اگر وضعیت منابعمان به صورت ملی تعریف شده بود، خیلی دستمان باز بود ولی اکنون دستمان باز نیست.  گاهی در سطح ادارات کل استان ها تلاش کرده ایم از طریق چانه زنی، قدرت تعامل، پیگیری و حتی گاهی سماجت و پافشاری از حقوق همکاران دفاع کنیم.

معاون توسعه مدیریت منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شاکله اداری، حقوقی و مالی در وزارت ورزش و جوانان خیلی ضعیف طراحی شده است، گفت: هم اکنون پایین ترین پول مربوط به وزرات ورزش است.

فرامرزیان از انجام یک کار مضاعف در بحث افزایش حقوق ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد که ۳۵ درصد افزایشی که قرار است محقق شود، تا دو هفته آینده انجام شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه وزارت ورزش و جوانان کوتاهترین و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده است، افزود: سایر دستگاه ها زمانی که امکان افزایش پست بوده، این کار را کرده اند و سطوح سرپرستی‌شان را ارتقاء داده اند اما در وزارت ورزش و جوانان همه نیازها از طریق هیات ها و از طریق طرح تأمین شده است یعنی به جای گرفتن مجوز استخدام و گرفتن سهمیه پست، کوتاهترین راه و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده اند.

فرامرزیان تصریح کرد: در زمانی که تمام دستگاه های دولتی ملزم به کوچک شدن شدند  ما هم شامل حالشان شدیم و طی دو سال گذشته علی رغم اینکه ما کاهش پست نداشتیم اما امتیاز لازم را در حوزه ساختار گرفتیم، خیلی تلاش کردیم دفاع کنیم ولی قانونی مصوب شده و در زمان بندی تعیین شده باید کاهش پیدا کنیم.

وی تعداد کل پرسنل دستگاهی را شش هزار و خورده ای و پیمانی را چهار هزار و خورده ای اعلام و تصریح کرد: یکی از کم عددترین دستگاه ها در سراسر کشور هستیم، در حالی که نوع خدماتی که همکارانمان در سطح کشور می دهند، بسیار گسترده است.

فرامرزیان با بیان اینکه چند مدل به سازمان اداره استخدامی برای ساماندهی وضع نیروها ارائه کرده ایم تا کار از طریق خرید خدمات اداری انجام شود، ادامه داد: ناگزیریم فعلا این راه را ادامه دهیم. جذب نیرو در تمام کشور خیلی سخت است، ولی در ادارات ورزش و جوانان استان ها روش های غیرمتعارف جذب نیروهای هیاتی سبب شده سهم همکاران از منابعی که ما ایجاد می کنیم به حداقل می رسد.

فرامرزیان با تأکید بر آموزش و انجام مهارت حین خدمت به کارکنان گفت: همه باید در مورد آموزش های مورد نیازمان مطالبه گر باشیم و بدانیم آموزشی به درد ما می خورد که مهارت ما را افزایش دهد.

منبع خبر: سایت خبرگذاری مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن