اخبار ورزشیوالیبال | بسکتبال | هندبال

کرونا و غول‌های والیبال و بسکتبال

شیوع گسترده ویروس کرونا در چین، علاوه بر تأثیرات گسترده در بسیاری از زمینه‌ها، در ورزش هم تأثیرات خاص خودش را گذاشته. از لغو رقابت‌های پرشماری که قرار بود به میزبانی چینی‌ها برگزار شود گرفته تا عدم اعزام برخی تیم‌های چینی به مسابقات بین‌المللی. آخرین آن هم تیم هندبال چین بود که به مسابقات انتخابی المپیک نرفت و شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست داد.

سوای تبعات بین‌المللی این ماجرا، برگزاری مسابقات ورزشی در خود کشور چین هم با مشکل مواجه شده و تقریباً تمام لیگ‌ها و رویدادهای ورزشی را به تعطیلی کشانده. تعطیلی‌هایی که برای معدود ورزشکاران ایرانی شاغل در این کشور هم مشکل‌ساز شده است. سعید معروف و حامد حدادی دو ستاره ورزش ایران هستند که در تیم‌های چینی عضویت دارند اما حالا به خاطر تعطیلی لیگ‌های بسکتبال و والیبال چین، شرایط نامشخصی دارند.

معروف همچنان بیرون گود

سعید معروف پس از اینکه فصل گذشته را در لیگ ایتالیا به پایان رساند و به اردوهای تیم ملی رفت، مشخص بود که با توجه به سقوط سیه‌نا دیگر در این تیم بازی نخواهد کرد. با این حال خیلی طول کشید تا تیم و هدف بعدی‌اش را مشخص کند. در نهایت هم شاید بهترین پیشنهادش از لحاظ مالی را پذیرفت و تصمیم گرفت به لیگ چین برود و برای «بایک موتور» بازی کند. تیمی که فصل گذشته رقابت را به شانگهای باخت و به نایب قهرمانی لیگ چین بسنده کرد.

به هر ترتیب معروف به لیگ چین رفت اما تنها یک بار برای این تیم به میدان رفته است. چینی‌ها که میزبان رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا بودند، ترجیح دادند لیگ خود را آغاز نکنند تا بازیکنان در اردوی تیم ملی بمانند.

به این ترتیب با توجه به برگزاری رقابت‌های انتخابی المپیک از ۱۷ تا ۲۲ دی، قرار بر این شد تا لیگ والیبال چین از ۲۹ دی آغاز شود. آغازی که البته تنها به اندازه یک بازی دوام آورد و تیم‌ها بلافاصله با شیوع ویروس کرونا وارد استراحت اجباری شدند و رقابت‌های لیگCVL تعطیل شد. حالا سعید معروف که پس از پایان بازی‌های جام جهانی در مهر ماه تیم باشگاهی نداشت و مدت کوتاهی در دی‌ماه در اردوی تیم ملی حاضر شد، باز هم بیرون گود مانده و مشخص نیست چه زمانی رقابت‌های خود را دوباره از سر خواهد گرفت. اتفاقی که با توجه به ادامه مرگ و میرها و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در چین، شاید به این زودی‌ها نیفتد و حتی این دوره از لیگ چین را به تعطیلی قطعی بکشاند.

به هر ترتیب در سالی که منتهی به المپیک است، تیم ملی والیبال نیاز مبرمی به در اختیار گرفتن کاپیتان و پاسورش، در آماده‌ترین فرم خود دارد. اتفاقی که به این ترتیب خیلی بعید است بیفتد و باید دید او تحت چه شرایطی فصل باشگاهی امسال را به پایان خواهد رساند.

حدادی در ایران

شرایط حامد حدادی تا حدود زیادی با معروف متفاوت است. حضور او هم در چین فراز و نشیب‌های زیادی داشت اما بالاخره چندین هفته برای تیمش بازی کرد و در کوران مسابقات بود. با این حال کرونا لیگ CBA را هم به تعطیلی کشاند و حدادی هم به سرعت به ایران برگشت. او برخلاف معروف بارها در محافل ورزشی و مسابقات بسکتبال حاضر شده و حتی رقابت جالبی بین تیم‌های لیگ برتری برای جذبش برای پلی‌آف به راه افتاده.

با این حال حدادی هم هنوز عضو نانجینگ است و در صورت شروع دوباره این لیگ، باید به چین برود و برای این تیم به میدان برود. او البته این روزها به اردوی تیم ملی هم رفته و باید برای شرکت در مسابقات انتخابی کاپ آسیا آماده شود. تصمیمی که البته می‌تواند با توجه به سادگی مسابقات گرفته نشود و حدادی ترجیح دهد همچنان استراحت کند.

به هر ترتیب این دو ستاره والیبال و بسکتبال ایران، در سال منتهی به المپیک و در شرایطی که هر دو باید در این بازی‌های بسیار مهم شرکت کنند، بیرون گود قرار دارند که قطعاً در آمادگی آنها برای حضور در المپیک تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.

منبع خبر سایت سرپوش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن