اخبار ورزشیفوتبال

کونته: دربی دلامادونینا انرژی زیادی از ما گرفت/گتوسو: باید مهاجمان اینتر را خنثی می‌کردیم

سرمربی تیم فوتبال ناپولی از عملکرد شاگردانش مقابل اینتر در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا ابراز رضایت کرد.

به گزارش تسنیم، جنارو گتوسو که شاگردانش شب گذشته (چهارشنبه) در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا در خانه اینتر به برتری یک بر صفر به برتری رسیدند، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «رای اسپورت» ایتالیا گفت: وقتی می‌گویم باید توپ را بهتر پوشش دهیم و بازی بهتری در هر دو فاز دفاعی و هجومی داشته باشیم، منظورم دقیقاً چیزی است که در این بازی مقابل اینتر به نمایش گذاشتیم.

سرمربی ایتالیایی ناپولی که تیم تحت‌هدایتش با وجود غلبه بر تیم‌های لاتزیو، یوونتوس و اینتر، اخیراً مقابل لچه تن به شکست ۳ بر ۲ داد، تصریح کرد: وقتی مقابل تیم قدرتمندی همچون اینتر بازی می‌کنید، باید به آنها احترام گذاشت و تلاش بیشتری کرد. به بازیکنانم تبریک می‌گویم اما می‌خواهم همیشه چنین بازی‌ای را از آنها ببینم و در ۱۷ بازی باقی‌مانده هم اینطور عمل کنیم. ما باید به هر رقیبی احترام بگذاریم و باید با همان رویکردی که در تمرینات روی آنها کار می‌کنیم، بازی کنیم.

وی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: اینتر تیم قدرتمندی است که ترکیبی از قدرت فیزیکی و تکنیک در این تیم دیده می‌شود. به طور طبیعی ما باید مهاجمان آنها را خنثی می‌کردیم چون بیشتر توپ‌ها به آنها می‌رسید. ما در نیمه اول پاسکاری خوبی داشتیم اما نتوانستیم با عزم راسخ بیشتری به دروازه اینتر حمله کنیم. در نیمه دوم هم در پی فشار بی‌امان اینتر مرتکب اشتباهات زیای شدیم.

گتوسو در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: از نگاه من، ما باید از حیث بازی بدون توپ پیشرفت کنیم، چون این همان جایی است که ممکن است باعث شکست ما در بازی‌ها شود. همچنین نباید هیچ حریفی را دست‌کم بگیریم، به طوری که در بازی با لچه با وجود اینکه ۸ یا ۹ بازیکن پشت توپ داشتیم و به امید اینکه یکی از هم‌تیمی‌ها اوضاع را درست می‌کند، دروازه‌مان باز شد.

سرمربی ناپولی که تیم‌تحت‌هدایتش در تاریخ ۱۵ اسفند در بازی برگشت در سن‌پائولو پذیرای تیم تحت‌هدایت آنتونیو کونته خواهد بود، در پایان خاطرنشان کرد: ما باید به کارمان ادامه دهیم چون هنوز کاری نکرده‌ایم.

کونته: ناپولی آمده بود یک بازی کاملاً دفاعی انجام دهد/ دربی دلامادونینا انرژی زیادی از ما گرفت

سرمربی تیم فوتبال اینتر معتقد است تیمش شایسته این بود که در تقابل با ناپولی حداقل به نتیجه تساوی دست یابد.

به گزارش تسنیم، آنتونیو کونته که تیمش پس از ارائه یک بازی خوب در دربی دلامادونینا و برتری ۴ بر ۲ مقابل میلان، شب گذشته (یکشنبه) در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا مقابل میهمان خود، ناپولی تن به شکست یک بر صفر داد، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «رای اسپورت» ایتالیا گفت: ناپولی اینجا آمده بود تا یک بازی کاملاً دفاعی را انجام دهد، به طوری که دریس مرتنس یارگیری نفر به نفری با مارسلو بروزوویچ داشت و تمامی فضاها به روی بازیکنان ما بسته بود.

وی افزود: در برخی موارد ما باید توپ را سریع‌تر به حرکت در می‌‌آوردیم و به دنبال خلق موقعیت‌های تک به تک بودیم که در این مورد می‌توانستیم بهتر کار کنیم. به هر حال به ناپولی بابت این برد تبریک می‌گویم چون استراتژی آنها جواب داد و به پیروزی رسیدند.

سرمربی اینتر صحبت‌هایش را اینطور ادامه داد: دربی دلامادونینا انرژی زیادی از ما به لحاظ فیزیکی و به خصوص به لحاظ روانی گرفت. نسبت به بازی یکشنبه، پنج تغییر در ترکیب تیم ایجاد کردم تا با انرژی بیشتری بازی کنیم اما ناپولی که این فصل تیم‌هایی همچون یوونتوس، لاتزیو و لیورپول را شکست داده، در این بازی باکیفیت ظاهر شد. پس از بازی یوونتوس و ناپولی گفتم که ناپولی تأثیرگذارترین ترکیب را در سری A دارد.

کونته همچنین در پاسخ به این پرسش که «چرا اینتر در این بازی به راحتی خنثی شد، این در حالی است که در دربی موفق شدید بازی ۲ بر صفر باخته را با برد ۴ بر ۲ عوض کنید؟»، یادآورد شد: میلان بازی هجومی‌تر از خود در آن بازی ارائه کرد و فضای بیشتری در اختیار ما بود اما در این دیدار ناپولی فضایی در اختیار ما قرار نداد و بازی خیلی تاکتیکی ارائه کرد.

منبع خبر سایت سرپوش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن