اخبار ورزشیسایر رشته های ورزشی

سهمیه تیمی شمشیربازی برای المپیک توکیو قطعی شد


تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با عملکردی که در جام جهانی داشت و همچنین با لحاظ کردن نتیجه تیم ملی چین، سهمیه خود برای المپیک توکیو را قطعی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران امروز در بخش تیمی جام جهانی لهستان با غلبه بر مجارستان که عنوان قهرمانی اروپا را در اختیار دارد جایگاه پنجم این رقابت ها را از آن خود کرد. 

ملی پوشان شمشیربازی ایران در حالی این جایگاه  را در جام جهانی لهستان کسب کردند که پیش از این از حضور در رویدادهای تاثیرگذار در امتیاز المپیکی شان، گام بلندی برای کسب سهمیه تیمی برداشته بودند اما در عین حال موقعیت تیمی ها در رنکینگ جهانی اما و اگرهایی برای قطعی شدن این سهمیه ایجاد کرده بود. 

در پایان جام جهانی لهستان اما با توجه به نتایج کسب شده و موقعیت جدیدی که ایران و رقبایش در رنکینگ جهانی کسب کردند این سهمیه مسجل شد. بر این اساس تیم ایران در پایان جام جهانی لهستان صاحب ۲۰۶ امتیاز المپیکی شد در حالی که چین و ژاپن مجموعه امتیازات المپیکی خود را به ترتیب به ۱۶۰ و ۱۴۹ رساندند. 

البته جام جهانی ایتالیا و مجارستان دو رویداد دیگری است که در امتیاز المپیکی تیم های شمشیربازی تاثیرگذار است اما طبق قوانین فدراسیون جهانی فقط نتیجه یکی از این دیدارها برای تیم هایی که رویدادهای گزینشی گذشته را پشت سرگذاشته اند، محاسبه خواهد شد. 

به این ترتیب با توجه فاصله امتیازی ایجاد شده میان ایران و چین و ژاپن، سهمیه تیمی ایران مسجل شده است.

منبع خبر: سایت خبرگذاری مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن