اخبار ورزشیسایر رشته های ورزشی

حضور ۶ شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین قهرمانی جوانان آسیا


تیم شطرنج جوانان ایران در هر دو بخش دختران و پسران در مسابقات قهرمانی آسیا که به صورت آنلاین برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، برگزاری مسابقات مختلف شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شده است. تمام این رقابت ها خارج از تقویم رسمی فدراسیون های جهانی یا قاره ای شطرنج و به صورت دوستانه برگزار شده اما قرار است مسابقات قهرمانی جوانان آسیا هم به عنوان اولین رویداد رسمی به صورت آنلاین برگزار شود.

این رقابت ها از چهارشنبه هفته جاری آغاز می شود و تیم ایران نیز با ۶ شطرنجباز در هر دو بخش پسران و دختران در آن حضور دارد.

به گفته علیرضا شفیعی مدیر تیم های ملی شطرنج، طبق آئین نامه اعلام شده برای برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان آسیا و به دلیل آنلاین بودن این رقابت ها، هر کشور حداکثر با ۶ نماینده می تواند در هر بخش مسابقات شرکت داشته باشد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت که طبق تصمیم اتخاذ شده در کمیته فنی فدراسیون شطرنج، نفر برتر رقابت های کشوری جوانان در سال ۹۸ همراه با دو نفر برتر فهرست ریتینگ، تعیین کننده ترکیب تیم پسران و دختران ایران در مسابقات آنلاین جوانان آسیا هستند.

بر این اساس آرش طاهباز به عنوان قهرمان جوانان کشور همراه با پرهام مقصودلو و محمدامین طباطبایی در بخش پسران مسابقات آنلاین جوانان آسیا شرکت خواهند داشت. در بخش دختران هم میترا اصغرزاده به عنوان قهرمان کشور و مبینا علی نسب و آناهیتا زاهدی فر ترکیب تیم ایران را تشکیل می دهند.

مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی جوانان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. شرکت کنندگان در هفت منطقه آسیا با هم رقابت می کنند تا سه نفر برتر از هر منطقه راهی مرحله نهایی شوند.

منبع خبر: سایت خبرگذاری مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن