اخبار ورزشیسایر رشته های ورزشی

کسب ۶ سهمیه المپیک برای تیراندازی جمهوری اسلامی ایران


اراک-رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران گفت: این فدراسیون بعد از گذشت ۷۲ سال از اولین حضور کشور در رقابت های المپیک، با کسب ۶ سهمیه در رأس تمامی فدراسیون های ورزشی کشور قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دادگر در مجمع سالیانه هیأت تیراندازی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران بر اساس آمار و ارقام و مستندات در بین رشته‌های ملی در جایگاه خوبی قرار دارد البته تا رسیدن به جایگاه واقعی مسیر طولانی باید طی شود.

وی ادامه داد: بعد از فدراسیون تیراندازی، رشته اول کشورمان یعنی ورزش کشتی با کسب ۵ سهمیه المپیک که ۳ سهمیه در کشتی آزاد و ۲ سهمیه نیز در کشتی فرنگی است و بقیه فدراسیون‌ها که تا آنجا که اطلاع دارم بیش از یک سهمیه نگرفتند.

دادگر با بیان اینکه رشته تیراندازی در کشور یک رشته دینی و مذهبی است، عنوان کرد: توصیه اکرم پیامبر(ص) نیز به فراگیری این رشته ورزش را نیز در روایت داریم و اغلب مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی از این رشته حمایت می‌کنند و رشته المپیکی نیز به شمار می‌رود، از طرف دیگر هیچ مانعی برای حضور بانوان در کنار آقایان وجود ندارد و بر ارزش این ورزش افزوده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: المپیک ۲۰۲۰ فعلاً لغو شده است اما امیدواریم المپیک ۲۰۲۱ برگزار شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران افزود: به عنوان عضو اجرایی کمیته المپیک، آخرین اطلاعات به دست آمده از المپیک جهانی، مبنی بر این است که با وجود کرونا و اینکه بخشی از زندگی ما با کرونا سازگاری پیدا کرده، امیدواریم المپیک ۲۰۲۱ برگزار شود و بتوانیم اولین مدال‌های تاریخی مان را در ورزش تیراندازی کسب کنیم.

به گفته دادگر با وجود کرونا تمرینات ملی پوشان تعطیل نشده، چون قرار بود در المپیک ۲۰۲۰ حضور داشته باشیم.

وی بیان کرد: امروز بعد از گذشت ۷۲ سال از حضور ورزش کشورمان در المپیک حضور یعنی از سال ۱۹۴۸ تا به امروز که اولین مسابقات رشته تیراندازی در المپیک حضور داشت، می‌توان ادعا کرد که بالاترین و بهترین نتیجه سهمیه المپیک را در طول تاریخ ورزش تیراندازی، در این دوره داشته ایم که البته این هم نتیجه تلاش و زحمات مربیان، رؤسای هیئت‌های ورزشی استان‌ها، ورزشکاران، همه دست اندکاران ورزش تیراندازی و خانواده‌های این عزیزان است.

به گزارش مهر، در این نشست مجمع سالیانه هیأت تیراندازی استان مرکزی، حقدادی مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی در مورد چگونگی فعالیت‌های هیأت‌های ورزشی این استان به ویژه هیأت تیراندازی مطالبی بیان کرد، همچنین غلامرضا کریمی رِییس هیأت تیراندازی استان مرکزی گزارش یک ساله این هیأت را ارائه داد که مورد تأیید رئیس فدراسیون واقع شد.

منبع خبر: سایت خبرگذاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا